Вівторок, 28.01.2025, 06:23
Вітаю Вас Гість

Наука в ЧДУ ім. Петра Могили

Меню сайту
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Факультет комп’ютерних наук.Кандидати наук та доценти


Гожий Олександр Петрович,  к.т.н., доцент, декан факультету комп’ютерних наук, зав. кафедри інформаційних технологій і програмних систем
Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адм. С.О. Макарова (1987 р.) за спеціальністю "суднові машини та механізми”. В 1990 р. закінчив спеціальний факультет Московського станкоінструментального інституту по спеціальності "Системи автоматизованого проектування”. З 1990 по 1993 рр. навчався в аспірантурі Московського станкоінструментального інституту. В 1994 році в Московському державному технологічному університету "СТАНКІН” захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему "Розробка структурних схем та компоновок переналагоджуємих устаткувань в АСТПП” зі спеціальності 05.13.16 – системи автоматизованого проектування.
Працював в УДМТУ на посаді доцента на кафедрах технології машинобудування та інформаційних технологій. З 1997 року працює в МДГУ. З 2000 року – заступник декана факультету комп’ютерних наук. З грудня 2003 р. – декан факультету.
Викладає дисципліни: "Функціональне програмування”, "Основи проектування систем штучного інтелекту”, "Теорія алгоритмів”.
Основні праці:
1. Ніколаєв О.Л., Гожий О.П. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи "Вивчення впливу режиму роботи вібраційного бункеру на його продуктивність” з курсів "Автоматизовані виробничі системи” та "Технологічні засоби механізації та автоматизації виробничих систем”. – Миколаїв: УДМТУ, 2000. – 15 с.
2. Коваленко І.І., Бідюк П.І., Гожий О.П. Вступ до системного аналізу: Навч. посібник. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2004. – 148 с.
3. "Метод представлення та обробки знань у динамічних експертних системах”, "Алгоритми інтелектуальних систем: Навчально-методичний посібник”, "Метод побудови систем аналізу в САПР”, "Метод представлення та обробки знань у динамічних ЕС”.
Роб. тел.: (0512) 76-55-74
e-mail: 
alex@kma.mk.ua


Кафедра інтелектуальних інформаційних систем

Бабич Олександр Григорович, к.е.н., доцент, доцент кафедри інтелектуальних інформаційних систем
Закінчив Миколаївський кораблебудівельний інститут ім. Макарова в 1966 р. та Київський політехнічний інститут в 1973 р.
В 1989 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. 
Фахівець з великим стажем роботи з розробки та впровадження автоматизованих систем.
Викладає такі дисципліни як  "Інформаційний менеджмент та управління проектами", "Основи інформатики", "Нормативно-правове забезпечення ІТ".
Основні праці: 
1. "Вибір статистичних методів прогнозування виробництва продукції”
2. "Текстовий редактор WORD 2002: Методичні вказівними до виконання лабораторних робіт”
Роб. тел.: (0512) 76-55-72
e-mail: 
babich@kma.mk.ua

 

Кравець Ірина Олександрівна, к.т.н., доцент, доцент кафедри інтелектуальних інформаційних систем
Закінчила електротехнічний факультет Миколаївського кораблебудівного інституту ім. адм. С.О. Макарова (1978), працювала в Інституті імпульсних технологій НАН України на посаді старшого наукового співробітника. Виконувала дослідницькі роботи, які були пов’язані із розрахунками складних перехідних процесів у ланцюгах змінної структури. В 1990 р. закінчила аспірантуру Київського Інституту електродинаміки АН УРСР. В 1991 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему "Чисельно-аналітичне моделювання тривалих перехідних процесів у вентильних ланцюгах змінної структури”.
Викладає дисципліни, пов’язані з використанням елементів прикладної математики, чисельних методів, математичної статистики в автоматизованих системах (основи електротехніки і електроніки, прогресивні ІТ, методи статистичної обробки інформації, методи обчислень, моделювання систем, інформатика і системологія). Має більше 30 наукових публікацій.
Наукові інтереси – математичне моделювання електротехнічних процесів.
Основні праці:
1. Кравець І.О., Ромакін В.В. Статистичний аналіз даних з використанням статистичних пакетів та MSExcel: Навч. посібник. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2004. – 63с. 
2. Кравець І.О., Ромакін В.В. Моделювання електричних кіл та процесів: Навчальний посібник з дисципліни "Основи електротехніки та електроніки”. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2005. 
3. "Використання LU-перетворення при розв’язанні нестаціонарних диференціальних рівнянь у частинних похідних”
4. "Використання пакета Mathlab для розв’язання нестаціонарних диференційних рівнянь у частинних похідних”
5. "Методи обчислень”
Роб. тел.: (0512) 76-55-72
e-mail: 
agniioga@kma.mk.ua  

 
Цибенко Борис Олександрович, к.т.н., доцент, доцент кафедри інтелектуальних інформаційних систем
Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адм. С.О. Макарова у 1963 році, в 1972 р. успішно закінчив аспірантуру і в 1973 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Працював на викладацькій посаді в МКІ спочатку асистентом, а згодом старшим викладачем і доцентом. Дисципліни, які викладав у МКІ, були пов’язані з використанням обчислювальної техніки. Активно займався науковою роботою, виконував дослідницькі роботи, які були пов’язані із розробкою програмного забезпечення. У 1997 році перейшов на роботу до МДГУ ім. П. Могили на посаду доцента кафедри комп’ютерних технологій.
Наукові інтереси: задачі нелінійного програмування, тестування знань студентів.
Викладає дисципліни: "Основи програмування та алгоритмічні мови", "Інформатика", "Основи інформаційних технологій", "Спеціальні алгоритми в інтелектуальних системах".
Роб. тел.: (0512) 76-55-72
e-mail: 
tsybenko@kma.mk.ua  
 

Кафедра інформаційних технологій та програмних систем

Батрак Юрій Артемович, к.т.н., доцент, доцент кафедри інформаційних технологій та програмних систем
Перший декан факультету комп’ютерних наук МДГУ. Випусник Миколаївського кораблебудівного інституту ім. адм. С.О. Макарова. Має великий досвід розробки автоматизованих систем. Працював на посаді завідувача кафедри інформаційних технологій в МКІ. Викладає дисципліни фундаментального циклу (основи дискретної математики, додаткові розділи ДМ, функціональне та логічне програмування). Має багато методичних та наукови праць. Закінчив докторантуру. Активно працює над докторською дисертацією. Запроваджує новаторські підходи у викладанні дисциплін.
Основні праці:
1. "Створення та використання інформаційних ресурсів з нормативно-технічної документації”
2. "Система научно-технической информации: проблемы развития и функционирования”  
Роб. тел.: (0512) 46-40-74
e-mail: 
batrak@kma.mk.ua  
 
Донченко Михайло Васильович, к.т.н., доцент, доцент кафедри інформаційних технологій та програмних систем
В 1971 році закінчив МКІ. Пройшов шлях від аспіранта до доцента Миколаївського кораблебудівного інституту. У 1997-1998 рр. – завідувач кафедри комп’ютерних технологій МФ НаУКМА. З 1998 р. і дотепер – вчений секретар Вченої ради університету.
Захистив дисертацію на  здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему "Судовые энергетические установки, главные и вспомагательные".
Викладає дисципліни: "Інженерна та комп’ютерна графіка", "Геоінформаційні системи", "Графічне і геометричне моделювання".
Основні праці:
1. Донченко М.В., Конопляник В.Г., Фісун М.Т. Збірник задач з нарисної геометрії. – Миколаїв: Вид-во МФ НаУКМА, 2001. – 84 с. 
2. Донченко М.В., Конопляник В.Г., Фісун М.Т. Поверхні: Навч.-метод. посібник. – Миколаїв: Вид-во МФ НаУКМА, 2001. – 24 с. 
3. Донченко М.В., Конопляник В.Г., Фісун М.Т. Оформлення креслень: Навчальний посібник – Миколаїв: Вид-во МФ НаУКМА, 2001. – 26 с. 
4. Донченко М.В., Конопляник В.Г., Фісун М.Т. Взаємний перетин поверхонь. – Миколаїв: Вид-во МФ НаУКМА, 2002. – 36 с. 
5. "Розробка геоінформаційної системи підприємства”
6. "Автоматизація гідрографічних робіт”
7. "Використання ГІС-технологій для розпановання земельних угідь”
Роб. тел.: (0512) 46-40-74
e-mail: 
don@kma.mk.ua 
 
Ромакін Володимир Вікторович, доцент кафедри інформаційних технологій та програмних систем, начальник міжнародного відділу
Закінчив Миколаївський кораблебудівельний інститут за спеціальністю "електроустаткування суден" та здобув кваліфікацію інженера-електрика.
Досвідчений спеціаліст в галузі електротехніки та методів обчислень.
Викладає дисципліни: "Основи електротехніки і електроніки", "Методи обчислень", "Інформатика і системологія".
Основні праці: 
1. Ромакін В.В., Кравець І.О. Моделювання електричних кіл та процесів: навчальний посібник. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П. Могили, 2006.
2. Ромакін В.В., Кравець І.О. Статистичний аналіз даних з використанням статистичних пакетів та MS Excel: навчальний посібник. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П. Могили, 2006.
Роб. тел.: (0512) 46-40-74
e-mail: fordep@kma.mk.ua
 

Кафедра прикладної та вищої математики

Воробйова Алла Іванівна, к.ф.-м.н., доцент, доцент кафедри прикладної та вищої математики
Закінчила в 1980 р. Миколаївський педагогічний інститут. З 1980 року працює викладачем кафедри математичного аналізу Миколаївського державного педагогічного інституту. З 1983 р. по 1985 р. – стажист-дослідник Інституту математики АН України, м. Київ. З 1985 р. по 1987 р. навчалась в аспірантурі Київського державного педагогічного інституту за спеціальністю "Диференціальні рівняння та математична фізика”. 1988-2002 рр. – викладач, старший викладач, доцент кафедри математики МДПІ. З 1 серпня 2001 р. – доцент кафедри прикладної та вищої математики МДГУ.
Автор понад 30 наукових публікацій та навчальних посібників.
Коло наукових інтересів – симетрійний аналіз рівнянь математичної фізики, методика викладання математики у вищій школі, Мала академія наук як форма роботи з обдарованими дітьми, навчальні модулі як ефективний засіб організації самостійної роботи студентів в умовах рейтингової системи.
Викладає дисципліни: "Вища математика", "Теорія ймовірностей", "Математично-статистичні методи в соціології".
Основні праці:
1. Трансформація наукової системи знання в навчальну на прикладі спецкурсу з криптографії. Наукова конференція Південнослов’янського інституту миколаївської філії Київського Слов’янського університету, 1999 
2. Conditional invariance and exact solutions for a nonlinear heat condition equations. Proceedings of the Conference Symmetry in Nonlinear Mathematical Physics, Kyev, 2001-2003.
3. Криптографічні методи. Наукова конференція кафедри інформатики МДПУ, 2000, зб. наук. праць 2000 р., 64-69с.  
4. Лейфура В.М., Воробйова А.І. Задачі з параметрами: Навч. посібник для студ. фіз.-мат. фак. пед. Ін.-тів. – К., 1996. – 112 с. 
Роб. тел.: (0512) 76-55-73
e-mail: 
leifura@kma.mk.ua 

Copyright by Mazur © 2025
Хостинг від uCoz