Четвер, 21.11.2024, 10:49
Вітаю Вас Гість

Наука в ЧДУ ім. Петра Могили

Меню сайту
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Науково-методичний центр екобезпеки

Науково-методичний центр екобезпеки
(НМЦ екобезпеки ЧДУ імені Петра Могили)
Науково-методичний центр екобезпеки створений за наказом ректора МДГУ Л.П. Клименка № 19 від 07.11.2003 р. відповідно до рішення вченої ради МДГУ від 22.09.2003 р. (протокол 1) для забезпечення розвитку наукового напрямку "екологічна безпека” на факультеті еколого-медичних наук та виконання "Вузівсько-шкільної екологічної програми Миколаївщини на 2004-07 рр.”, затвердженої управлінням освіти і науки (11.11.2003 р.) Миколаївської облдержадміністрації та узгодженої з Міністерством освіти і науки України (17.11.2003 р.) і Держуправлінням екологічної безпеки та природокористування у Миколаївській області (02.12.2003 р).
Керівник центру – професор кафедри біології та екологічної безпеки д.б.н. Томілін Ю.А.
Заступник – завідувач кафедри біології та екологічної безпеки д.б.н. Григор’єва Л.І.
Основні види і напрямки діяльності:
1)  пошук, розробка і коректування наукових проектів та навчальних програм у галузі екологічної безпеки,
2)  проведення наукових екологічних досліджень у південному регіоні,
3)  підвищення рівня екологічного навчання студентів МДГУ на основі поєднання досягнень науки і практики в галузі екологічних досліджень.
Одне з головних завдань – розробка науково-обґрунтованої системи використання випускників у довгостроковій програмі покращення екологічного стану південного регіону України.
Центр оснащений апаратурою та обладнанням, яке використовується також при проведенні практичних і лабораторних робіт з дисциплін ”Моніторинг довкілля”, "Радіоекологія”, "Радіобіологія”: терези аналітичні (ВЛР-200), терези лабораторні (до 1000 г), шафа сушильна, потенціометр, спектрометричний комплекс АІ-1024-95, радіометри СРП-68, 88, РКС "Прип’ять” т. ін., комп’ютерний комплекс, лабораторний посуд т.ін.
У приміщенні встановлений і цілодобово експлуатується вимірювач потужності експозиційної дози (гамма-фону) ТІК-90.
Накопичений у НМЦ екобезпеки науково-дослідний матеріал, література використовуються студентами, здобувачами для підготовки рефератів, курсових, а також дисертаційних робіт.
НМЦ екобезпеки ЧДУ імені Петра Могили виступає як ініціатор, так і активний організатор наукових конференцій("Екологічна безпека об’єктів господарської діяльності” (червень 2004р., МДГУ), Всеукраїнської наукової екологічної конференції молодих вчених "Сучасні екологічні проблеми ядерної енергетики” (вересень, 2004р., ЧДУ),"Радіобіологічні читання”, присвячені 20-й річниці аварії на ЧАЕС (квітень 2006р., ЧДУ)).
Сьогодні НМЦ екобезпеки заплановані наступні теми науково-прикладних робіт:
Напрямок 1. Екологічна небезпека південного регіону:
1.1. Пилоутворення на шламосховищах промислових об’єктів і розробка заходів з його зменшення
1.2. Підтоплення населених пунктів і господарських територій. Пошук вирішення проблеми
1.3. Засолення сільськогосподарських угідь і збільшення надходження до них важких металів. Розробка контрзаходів.
1.4. Зростання мінералізації ставків-охолоджувачів АЕС і ТЕС та заходи з їх розсолення (замість існуючої "продувки” ставка-охолоджувача у річкові системи).
Напрямок 2. Радіаційна небезпека:
2.1. Модернізація автоматизованої системи радіаційного контролю повітря для покращення забезпечення своєчасного проведення йодної профілактики населення у випадку аварії на АЕС
2.2. Радіаційна безпека південних провінцій України з підвищеним рівнем природної радіоактивності. Розробка контрзаходів.
2.3. Реконструкція дозового навантаження на населення півдня України від чинників іонізуючого випромінювання
Співробітники НМЦ екобезпеки мають досвід у подоланні наслідків ядерних аварій, оцінки радіоекологічних ситуацій. Ними підготовлено навчально-методичні посібники:
1. Григор’єва Л.І., Томілін Ю.А. Радіоекологічні та радіобіологічні аспекти зрошуваного землеробства півдня України: Монографія. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2006. – 264 с.
2. Григор’єва Л.І., Томілін Ю.А. Нормування антропогенного навантаження на навколишнє середовище: Навчальний посібник. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2005. – 174 с.
3. Томілін Ю.А., Григор’єва Л.І. Практикум з дисципліни "Радіоекологія”: Навчальний посібник. - Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2007. – 54 с.
та інші.
НМЦ екобезпеки тісно співпрацює з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченко (біологічний факультет), Миколаївським державним університетом ім. В.О. Сухомлинського (кафедра біологічних основ), Херсонським державним університетом (кафедра біології), Одеською академією холоду (кафедра екології), Миколаївським відділенням Української екологічної академії наук, міжнародною науковою асоціацією радіобіологів IUR (м. Брюсель), лабораторіями ПУ АЕС та іншими науковими і учбовими установами. У межах цих зв’язків заплановано провести міжнародну наукову конференцію на базі МДГУ (червень, 2008р.) "Радіопротектори ефективної дії при хронічному опроміненні малими дозами”.

Copyright by Mazur © 2024
Хостинг від uCoz