
В. Д. Боровльов – начальник інформаційно-комп’ютерного центру.
Інформаційно-комп’ютерний центр забезпечує функціонування локальної мережі ЧДУ імені Петра Могили, вузла Інтернет, підтримку в робочому стані комп’ютерної та офісної техніки університету, роботу комп’ютерних класів і пунктів друку та копіювання.
На даний час у ЧДУ імені Петра Могили налічується 402 сучасних комп’ютери. Усі вони об’єднані в локальну мережу. У локальній мережі ЧДУ імені Петра Могили зареєстровано понад 5 тис. користувачів. Кожен співробітник, студент, слухач підготовчого відділення чи факультету ПДО має відповідні повноваження для доступу в мережу і власну папку на файловому сервері. Його інформація зберігається на серверах протягом всього часу навчання чи роботи.
Дві третини всіх комп’ютерів ЧДУ імені Петра Могили зосереджено в 12 комп’ютерних класах, які працюють з 8:30 до 21:00. Окрім планових занять студенти мають можливість в будь-який час вільно працювати в комп’ютерних класах за будь-яким вільним комп’ютером. У комп’ютерних класах на студентських робочих місцях встановлені англомовні операційні системи Windows 7, які вимагають не лише знання комп’ютера, а й знання англійської мови. Таким чином, працюючи безпосередньо з комп’ютером, студенти удосконалюють свої знання в багатьох інших галузях.
ЧДУ ім. Петра Могили підключений до Інтернету через оптоволоконний канал на швидкості 50 Мбіт/сек. У Миколаївській області тільки наш навчальний заклад дає можливість усім своїм студентам та співробітникам безкоштовно працювати в Інтернеті та користуватись електронною поштою. Понад 5000 користувачів обслуговується через Інтернет-вузол ЧДУ імені Петра Могили. Функціонують офіційний Web-сервер, студентський Інтранет-сервер, сайт дистанційної освіти та кілька форумів різної тематики. Співробітники університету мають можливість отримувати електронну пошту та працювати в Інтернеті з домашніх комп’ютерів через вузол Інтернета ЧДУ.
Для забезпечення потреб студентів функціонують три пункти друку та копіювання, устаткованих копіювальними апаратами, комп’ютерами, принтерами та сканерами, в тому числі є широкоформатний кольоровий принтер для друку плакатів великого розміру.
Усі комп’ютерні класи та ключові точки університету обладнані веб-камерами, зображення з яких виводиться на внутрішню веб-сторінку університету.
Для підключення ноутбуків, КПК і телефонів співробітників та студентів університету розгорнуто бездротову комп’ютерну мережу (Wi-Fi), у якій зареєстровано понад 430 користувачів.
Більшість співробітників ІКЦ – лаборанти комп’ютерних класів, адміністратори локальної мережі та Інтернет – це студенти університету, що поєднують роботу з навчанням. Значна частина студентів факультету комп’ютерних наук протягом навчання в університеті пройшла через комп’ютерний центр, здобувши не тільки теоретичні, а й практичні знання.

ПОЛОЖЕННЯ про інформаційно-комп’ютерний центр Чорноморського державного університету імені Петра Могили
1. Загальні положення
1.1. Інформаційно-комп’ютерний центр (ІКЦ) є структурним підрозділом ЧДУ ім. Петра Могили.
1.2. Інформаційно-комп’ютерний центр підпорядкований безпосередньо першому проректору ЧДУ ім. Петра Могили.
1.3. Інформаційно-комп’ютерний центр очолює начальник ІКЦ. Призначення на посаду і звільнення начальника ІКЦ здійснюється ректором ЧДУ ім. Петра Могили у відповідності з діючим законодавством.
1.4. У своїй діяльності інформаційно-комп’ютерний центр керується Статутом ЧДУ ім. Петра Могили, цим Положенням, рішеннями Вченої ради, наказами та розпорядженнями ректора.
2. Цілі інформаційно-комп’ютерного центру
2.1. Головними цілями інформаційно-комп’ютерного центру є:
- забезпечення функціонування комп’ютерної і офісної техніки ЧДУ ім. Петра Могили;
- забезпечення навчального процесу студентів ЧДУ ім. Петра Могили в комп’ютерних класах;
- освоєння і впровадження в ЧДУ ім. Петра Могили сучасних інформаційних технологій.
3. Структура інформаційно-комп’ютерного центру
3.1. Інформаційно-комп’ютерний центр організаційно об’єднує технічних працівників, що виконують роботи по забезпеченню навчального процесу в комп’ютерних класах, а також по обслуговуванню комп’ютерів, офісної та електронної техніки і програмного забезпечення в службах і підрозділах ЧДУ ім. Петра Могили.
3.2. До складу інформаційно-комп’ютерного центру входять такі підрозділи:
- комп’ютерні класи;
- вузол локальної мережі та Інтернет;
- група технічного обслуговування;
- пункт друку та копіювання
3.3. Комп’ютерні класи забезпечують навчальний процес студентів по вивченню і використанню комп’ютерної техніки і програмного забезпечення. Співробітники комп’ютерних класів допомагають викладачам у проведенні занять на комп’ютерах і надають практичну допомогу студентам під час самостійних занять у комп’ютерних класах.
3.4. Вузол локальної мережі та Інтернет забезпечує розбудову і функціонування локальної мережі ЧДУ ім. Петра Могили, підключення і роботу співробітників і студентів в глобальних комп’ютерних мережах (INTERNET, FIDO та ін.), функціонування електронної пошти, підключення віддалених користувачів.
3.5. Група технічного обслуговування забезпечує надійну і безперебійну роботу обладнання комп’ютерних класів, виконує роботи по технічному обслуговуванню і ремонту комп’ютерної, офісної та електронної техніки служб і підрозділів, здійснює системне програмне обслуговування комп’ютерів та їх антивірусний захист.
3.6. Пункт друку та копіювання забезпечує потреби студентів ЧДУ ім. Петра Могили в друкуванні, копіюванні та скануванні документів.
3.7. Структура інформаційно-комп’ютерного центру визначається потребами ЧДУ ім. Петра Могили в забезпеченні навчального процесу та діяльності служб і підрозділів. Структура інформаційно-комп’ютерного центру затверджується ректором і може бути змінена в разі потреби.
4. Функції інформаційно-комп’ютерного центру
4.1. Основними функціями інформаційно-комп’ютерного центру ЧДУ ім. Петра Могили є:
- освоєння і впровадження сучасних інформаційних технологій при забезпеченні навчального процесу і діяльності служб і підрозділів;
- розробка, впровадження і супроводження систем АСУ для інформаційного забезпечення і автоматизації робіт у службах і підрозділах;
- допомога викладачам у підготовці та проведенні занять у комп’ютерних класах;
- допомога студентам під час самостійних занять у комп’ютерних класах;
- забезпечення участі студентів при виконанні практичних робіт по розробці і впровадженню програмного забезпечення, технічному обслуговуванню обчислювальної техніки та ін.;
- технічне обслуговування і ремонт комп’ютерної, офісної та електронної техніки в комп’ютерних класах, підрозділах і службах ЧДУ ім. Петра Могили;
- розбудова та забезпечення функціонування локальної комп'ютерної мережі;
- технічне забезпечення функціонування електронної пошти та роботи студентів, викладачів і співробітників у глобальних комп’ютерних мережах INTERNET, FIDO та ін.
4.2. Пріоритетною функцією інформаційно-комп’ютерного центру є забезпечення навчального процесу студентів у комп’ютерних класах ЧДУ ім. Петра Могили.
4.3. Інформаційно-комп’ютерний центр працює в тісному співробітництві з факультетом комп’ютерних наук та кафедрою комп’ютерних технологій ЧДУ ім. Петра Могили.
5. Права начальника ІКЦ
5.1. Начальник ІКЦ має право:
- вимагати від керівництва ЧДУ ім. Петра Могили забезпечення умов, необхідних для продуктивної роботи інформаційно-комп’ютерного центру (надання приміщень, меблів, комп’ютерів, телефонів, забезпечення матеріалами тощо);
- надавати підрозділам ЧДУ ім. Петра Могили через їх керівників рекомендації стосовно використання комп’ютерної, електронної та офісної техніки і програмного забезпечення;
- вимагати від підрозділів ЧДУ ім. Петра Могили узгодження з інформаційно-комп’ютерним центром робіт, пов’язаних з використанням комп’ютерів, нових операційних систем та пакетів програм;
- вимагати від співробітників і студентів ЧДУ ім. Петра Могили дотримання інструкцій та правил експлуатації комп’ютерної, електронної та офісної техніки і програмного забезпечення;
- вносити пропозиції керівництву ЧДУ ім. Петра Могили щодо заохочення за успіхи в роботі чи притягнення до відповідальності за упущення співробітників інформаційно-комп’ютерного центру, а також співробітників інших підрозділів при виконанні робіт, пов’язаних з використанням комп’ютерів і програмного забезпечення.
6. Критерії оцінки роботи
6.1. Ефективність роботи інформаційно-комп’ютерного центру може бути оцінена за такими критеріями:
- стан, навантаження та ефективність використання комп’ютерної, електронної та офісної техніки;
- відповідність комп’ютерних технологій, які застосовуються в ЧДУ ім. Петра Могили сучасним вимогам;
- якість технічного забезпечення навчального процесу в комп’ютерних класах.
7. Відповідальність начальника ІКЦ
7.1. Начальник ІКЦ несе особисту відповідальність перед керівництвом та колективом за:
- забезпечення функціонування комп’ютерної, офісної та електронної техніки ЧДУ ім. Петра Могили;
- відповідність комп’ютерних технологій, які застосовуються в ЧДУ ім. Петра Могили сучасним вимогам;
- своєчасне та якісне виконання запланованих робіт та розпоряджень керівництва;
- ефективне використання і збереження закріплених за ІКЦ комп’ютерної, електронної та офісної техніки, приміщень, меблів, матеріалів тощо;
- дотримання правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки та протипожежної безпеки в приміщеннях інформаційно-комп’ютерного центру.