Середа, 29.01.2025, 02:29
Вітаю Вас Гість

Наука в ЧДУ ім. Петра Могили

Меню сайту
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Здобувачі

ПОЛОЖЕННЯ
про інститут здобувачів наукового ступеня кандидата наук вищих навчальних закладів комплексу "Києво-Могилянська Академія”
 
 
1.      Здобувачами наукового ступеня кандидата наук, які працюють над дисертацією поза аспірантурою (далі – здобувачі), можуть бути особи, які мають вищу освіту і кваліфікацію спеціаліста або магістра.
2.      Особи, які раніше пройшли повний курс навчання в аспірантурі за державним замовленням, правом прикріплення до вищого навчального закладу комплексу КМА як здобувачі не користуються.
3.      Іноземці та особи без громадянства можуть бути здобувачами вищого навчального закладу комплексу КМАна підставі: міжнародних угод України, загальнодержавних програм; договорів, укладених ВНЗ комплексу КМА з юридичними та фізичними особами.
4.      Здобувачі прикріплюються тільки з тих спеціальностей, з яких в ВНЗ комплексу КМА є аспірантура, з метою підготовки та захисту кандидатської дисертації, а також для поглибленого вивчення англійської мови, філософії і спеціальної дисципліни для складання кандидатських іспитів.
5.      Термін прикріплення здобувачів до вищого навчального закладу комплексу КМА - до 5 років. Особи, які повністю використали термін прикріплення як здобувачі, правом повторного прикріплення не користуються.
6.      Для прикріплення до вищого навчального закладу комплексу "Києво-Могилянська Академія” з метою підготовки і захисту кандидатської дисертації здобувач подає на ім'я ректора заяву, до якої додаються: копія диплома про вищу освіту і кваліфікацію спеціаліста або магістра, список опублікованих наукових праць та винаходів, витяг з ухвали профільної кафедри (наукового центру) ВНЗ комплексу КМА, в якій повинно бути вказано тему дисертації, прізвище наукового керівника здобувача та ступінь виконання дисертаційної роботи на момент видачі ухвали.
7.      Для прикріплення до вищого навчального закладу комплексу "Києво-Могилянська Академія” з метою складання кандидатських іспитів з англійської мови, філософії та спеціальної дисципліни здобувач подає на ім'я ректора заяву та витяг з ухвали вченої ради вищого навчального закладу або наукової установи, де виконується дисертаційна робота. У разі прикріплення тільки для складання кандидатських іспитів науковий керівник не призначається.
8.      Ректор вищого навчального закладу комплексу "Києво-Могилянська Академія” на підставі письмового висновку та згоди передбачуваного наукового керівника, витягу з ухвали профільної кафедри (наукового центру)ВНЗ комплексу КМА видає наказ про прикріплення здобувача і призначення наукового керівника.
9.      Науковими керівниками здобувачів призначаються доктори наук або, як виняток, за ухвалою Вченої ради вищого навчального закладу комплексу КМА кандидати наук. Кількість здобувачів, прикріплених до одного наукового керівника, не повинна перевищувати 5 осіб одночасно (для кандидата наук - 3 осіб), включаючи аспірантів та докторантів.
10. На здійснення наукового керівництва щороку відводиться 25 академічних годин на одного здобувача. Відповідні витрати, пов’язані з підготовкою здобувачів проводяться за рахунок коштів здобувачів або організацій, де вони працюють, або інші.
11. Здобувачі протягом двох місяців після прикріплення подають на відповідну профільну кафедру (до наукового центру) вищого навчального закладу комплексу КМА на затвердження погоджений з науковим керівником індивідуальний план роботи. Здобувачі працюють над дисертаціями за індивідуальним планом і щорічно звітують на засіданні профільних кафедр (наукових центрів) ВНЗ комплексу КМА, до яких вони прикріплені.
12. Відповідно до індивідуального плану роботи над дисертацією здобувачі користуються необхідними обладнанням, лабораторіями, бібліотеками тощо за місцем прикріплення.
13. Здобувачі, які не виконують індивідуального плану роботи без поважних причин, до яких відносяться: хвороба тривалістю понад один місяць, знаходження у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також інші причини, передбачені законодавством України, на підставі висновків атестації наукового керівника і висновків профільної кафедри (наукового центру) вищого навчального закладу комплексу "Києво-Могилянська Академія” підлягають відрахуванню.
14.  Для організації підготовки здобувачів до складання кандидатських іспитів можуть створюватися окремі (або спільні з аспірантами) групи із залученням до проведення занять у них науково-педагогічних і наукових кадрів вищих навчальних закладів комплексу "Києво-Могилянська Академія”, яким зараховується відповідне педагогічне навантаження. Витрати, пов'язані з функціонуванням груп підготовки для здобувачів сторонніх організацій, проводяться за рахунок коштів здобувачів або організацій, де вони працюють. Повторне відвідування курсів підготовки до кандидатських іспитів з англійської мови та філософії співробітниками ВНЗ комплексу КМАта його філій оплачується за їх рахунок.
15. Здобувачі складають за місцем прикріплення в вищому навчальному закладі комплексу "Києво-Могилянська Академія” кандидатські іспити з наукової спеціальності, англійської мови та філософії, а також інші іспити чи заліки (за рішенням ради факультету чи департаменту) з урахуванням профілю підготовки. Витрати, пов'язані з складанням кандидатських іспитів здобувачами сторонніх організацій, проводяться за рахунок цих здобувачів або організацій, де вони працюють. Повторне складання кандидатських іспитів співробітниками ВНЗ комплексу КМА оплачується за їх рахунок.  Якщо вищий навчальний заклад комплексу КМА не має права приймання кандидатських іспитів з окремих спеціальних та обов’язкових дисциплін (іноземної мови, філософії), за клопотанням керівництва цих навчальних закладів здобувачам дозволяється складати кандидатські іспити в інших вищих навчальних закладах та установах, що мають у своєму складі відповідні комісії з приймання кандидатських іспитів.
16. Здобувачу, який успішно поєднує виробничу або педагогічну діяльність з науковою роботою, може надаватися щорічна творча відпустка згідно з законодавством України.
17. Здобувачі, які успішно склали кандидатські іспити і виконали індивідуальний план роботи, допускаються до здобуття наукового ступеня кандидата наук.
18. Загальні організацію, облік і контроль за роботою здобувачів над дисертацією здійснює відділ докторантури і аспірантури НаУКМА.


                     Здобувачі ЧДУ ім. Петра Могили(станом на 2008 р.)
 
 

ПІБ здобувача

Науковий керівник

Тема

Кафедра історії (07.00.01 – історія України)

1

Шпак Денис Олександрович

д.і.н., професор

Котляр Ю.В.
Опозиційний рух на Півдні України (ІІ пол. 50-х – 80-ті рр. ХХ століття)

2

Кранга Юлія Володимирівна

д.і.н., професор

Котляр Ю.В.
Створення, організація та діяльність міліції Півдня України в 1917 – 1930 рр.

Кафедра державної політики та менеджменту

3

Кіщак Юрій Івановичд.і.н., професор Шитюк М.М.Становлення системи захисту прав людини в сучасних правових державах

Кафедра політичних наук (23.00.02 – політичні інститути та процеси)

4

Бартко Альона Сергіївнак.політ.н., доцент Левченко Л.О.Державно-правові конфлікти як чинник трансформації політичного режиму в Україні

Кафедра філософії (09.00.04 – філософська антропологія)

5

Бороденко Олег Віталійович

к.філос.н., доцент

Осипов А.О.
Проблема сутності та призначення людини у філософській прозі Андрія Платонова

Кафедра економіки підприємства (08.00.04 – економіка та управління підприємствами)

6

Кузьмич Ірина Іванівнад.е.н., професор Горлачук В.В.Організація та використання інформаційного забезпечення на ринку нерухомості

7

Корнєв Сергій Миколайовичк.е.н., доцентНеделько І.Г.Прогнозування фінансового забезпечення інноваційних процесів на підприємстві

8

Полякова Євгенія Сергіївнад.е.н., професор Горлачук В.В.Оптимізація степових ландшафтів на основі екологічних критеріїв

9

Белінська Світлана Михайлівна д.е.н., професор Горлачук В.В.Організаційно-економічний механізм формування ринку землі

Кафедра фінансів і кредиту (08.00.04 – економіка та управління підприємствами)

10

Матушко Аліна Євгеніївнак.е.н., в.о. професора Верланов Ю.Ю.Організаційно-економічні механізми управлінського персоналу підприємства

Кафедра соціальної роботи, педагогіки та психології (13.00.04 – теорія та методика професійної освіти)

11

Султанова Наталія Вікторівнад.пед.н., професор Букач М.М.Педагогічні засади соціалізації дитини раннього віку засобами музичного мистецтва

12

Ковальчук Наталія Павлівнад.пед.н., професор Букач М.М.Формування виховного колективу засобами естетичного виховання 

13

Ромакін Володимир Вікторовичд.пед.н., професор Мещанінов О.П.Організаційно-педагогічні умови формування етичних відносин в університетській освіті

14

Балюбаш Надія Миколаївнад.пед.н., професор Мещанінов О.П.Активізація пізнавальної діяльності студентів при дистанційному вивчені дисциплін комп’ютерного циклу

Кафедра теорії та практики перекладу і німецької філології (10.02.04 – германські мови)

15

Саламатіна Ольга Олександрівнад.філол.н., професор Науменко А.М.Лінгвокогнітивні та функціонально-прагматичні особливості сучасного німецького газетного інтерв’ю

Кафедра техногенної безпеки (21.06.01 – екологічна безпека)

16

Титова Світлана Олексіївнад.б.н., професор Томілін Ю.А.Розробка систем закріплення та пилопригнічення червоних шламів на шламосховищі МГЗ та їх еколого-біологічні обґрунтування

17

Боженко Анна Леонідівнад.б.н., професор Томілін Ю.А.Надходження важких металів і радіонуклідів до компонентів річкової системи та перехід їх у харчові ланцюги

Кафедра конституційного та адміністративного права та процесу (12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза)

18

Черкесова Ганна Василівнак.ю.н., професор Сущенко В.М. 

 

Здобувачі ЧДУ ім. Петра Могили(станом на 2007 р.)
 
 

ПІБ здобувача

Науковий керівник

Тема

кафедра державного управління

1

Мазан Р.С.д.і.н., професор Багмет М.О.Роль державних і громадських організацій у формуванні національно-політичної свідомості учнівської молоді

2

Кіщак Ю.І.д.і.н., професор Шитюк М.М.Становлення системи захисту прав людини в сучасних правових державах

3

Седнєва Н.О.д.і.н., професор Багмет М.О.Державне регулювання мовної політики в незалежній Україні
кафедра фізичної культури і спорту

4

Вербицький В.А.к.пед.н., доцент Довгань Н.Ю.Педагогічні умови формування загальнолюдських цінностей нетрадиційними засобами виховання (на прикладі навчання бойовим мистецтвам)
кафедра інтелектуальних інформаційних систем

5

Гаращенко О.І.д.т.н., професор Кондратенко Ю.П.Методи і засоби синтезу ефективних рейсових маршрутів танкерів-заправщиків в умовах часових обмежень
кафедра англійської мови

6

а О.Ю.к.пед.н., доцент Гришкова Р.О.Формування професійного мовлення майбутніх юристів у процесі навчання англійської мови
кафедра економіки підприємства (08.06.01 – Економіка, організація та управління підприємствами)

7

Коваленко Ольга Юріївнад.е.н., професор Горлачук В.В.Проблеми сталого розвитку землекористування: теорія і практика

8

Корнєв Сергій Миколайовичк.е.н. Неделько І.Г.Прогнозування фінансового забезпечення інноваційних процесів на підприємстві

9

Полякова Євгенія Сергіївна д.е.н., професор Горлачук В.В.Оптимізація степових ландшафтів на основі екологічних критеріїв

10

Белінська Світлана Михайлівна д.е.н., професор Горлачук В.В. 
кафедра фінансів і кредиту (08.06.01 – Економіка, організація та управління підприємствами)

11

Матушко Аліна Євгеніївнак.е.н., в.о. професора Верланов Ю.Ю.Організаційно-економічні механізми управлінського персоналу підприємства
кафедра педагогіки та психології (13.00.04 – Теорія та методика професійної освіти)

12

Султанова Наталія Вікторівнад.пед.н., професор Букач М.М.Продромальна соціалізація дитини в пренатальний період засобами вивчення мзичного мистецтва

13

Шенкевич Олена Миколаївнад.пед.н., професор Букач М.М.Соціальна реабілітація підлітків девіантної поведінки в умовах сім’ї

14

Ковальчук Наталія Павлівнад.пед.н., професор Букач М.М. 
кафедра теорії та практики перекладу та німецької мови (10.02.04 – Германські мови)

15

Марковська Антоніна В’ячеславівнад.філол.н., професор Науменко А.М.Лінгвокультурологічний аспект фразеологізмів сучасної німецької преси

16

Гончаренко Людмила Олексіївнад.філол.н., професор Науменко А.М. 
кафедра техногенної безпеки (21.06.01 – Екологічна безпека)

17

Титова Світлана Олексіївнак.б.н., професор Томілін Ю.А. 

 07.00.01 – Історія України  

18

Серединський Олександр Валентиновичд.і.н., професор Тригуб П.М.Чорноморські адміралтейські поселення у 1790-1861 рр.

19

Гиляка Світлана Анатоліївнад.і.н., професор Тригуб П.М.Розвиток історичного краєзнавства на Миколаївщині другої половини ХІХ – ХХ ст.
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни

20

Богданова Тетяна Євгеніївнад.і.н., професор Тригуб П.М.Масонські організації в Україні (1900-1920 рр.): історіографія, проблеми
08.00.01 – Економічна теорія

21

Диндаренко Сергій Івановичд.е.н., професор В’юн В.Г.Фактори нормалізації фінансової діяльності суб’єктів підприємницької діяльності

22

Кузьменко Олексій Вікторовичд.е.н., професор В’юн В.Г.Банки в системі управління інвестиційною діяльністю в малих і середніх підприємствах
08.08.01 – Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища

23

Еременко Олександр Івановичд.е.н., професор В’юн В.Г.Вдосконалення механізму управління оздоровчо-культурним комплексом Миколаївської області

24

Шустик Андрій Петровичд.е.н., професор Горлачук В.В.Впровадження ГІС-технологій у системі управління земельними ресурсами

25

Твердой Віктор Петровичд.е.н., професор Горлачук В.В.Вдосконалення механізму управління використання земельних ресурсів

26

Ярчук В.П.д.е.н., професор Горлачук В.В.Еколого-економічний аналіз природокористування у контексті концепції охорони навколишнього середовища

27

Тарновська Р.В.д.е.н., професор Горлачук В.В.Оцінка і стратегія сталого розвитку природокористування на півдні України (на прикладі Миколаївської області)

28

Дудченко Андрій Вікторовичд.е.н., професор Благодатний В.І.Еколого-економічні організаційно-управлінські основи ресурсозбереження у зрошувальному землеробстві
08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка

29

Манько Валерій Олександровичд.е.н., професор В’юн В.Г.Удосконалення управління агропромислового виробництва на мікрорівні

30

Войнікова Ірина Дмитрівнад.е.н., професор Семенов В.Ф.Розвиток зовнішньоекономічної діяльності як фактор прискорення розвитку продуктивних сил регіону

31

Булавська Валентина Олександрівнад.е.н., професор Семенов В.Ф.Регіональні проблеми ринку праці

32

Савченко Сергій Григоровичд.е.н., професор Семенов В.Ф.Регіональні проблеми формування ресурсної бази комерційних банків

33

Мазуренко Ірина Вікторівнад.пед.н., професор Букач М.М.Теоретичні та практичні проблеми створення та впровадження програм з гуманітарного виховання в системі освіти (на прикладах Півдня України)

 


Copyright by Mazur © 2025
Хостинг від uCoz