Субота, 05.07.2025, 00:15
Вітаю Вас Гість

Наука в ЧДУ ім. Петра Могили

Меню сайту
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Лабораторії

Положення про наукові лабораторії Чорноморського державного університету імені Петра Могили

1. Загальні положення
1.1.  Наукова лабораторія, далі Лабораторія, є науковим структурним підрозділом ЧДУ імені Петра Могили, що створюється як загальноуніверситетський підрозділ або в складі структурного підрозділу (підрозділів) ЧДУ імені Петра Могили і у своїй діяльності керується Законами України "Про наукову і науково-технічну діяльність”, "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”, "Про освіту”, "Про вищу освіту”, "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі”, "Про авторське право і суміжні права”, Концепцією науково-технологічного та інноваційного розвитку України, іншими нормативно-правовими актами України, Статутом ЧДУ імені Петра Могили, загальноуніверситетськими Положеннями та цим Положенням.
1.2.  Метою діяльності наукової лабораторії є:
-  отримання нових знань, постановка і вирішення актуальних проблем гуманітарного, суспільного, економічного, технічного та природничого профілів і тих напрямів, що розвиваються на межі споріднених наук та міждисциплінарних зв’язків;
-  висвітлення і поширення результатів наукового пошуку, наукових робіт;
-  зв’язок з навчальним процесом, залучення викладачів, докторантів, аспірантів, магістрантів і студентів до вирішення важливих наукових завдань.
Наукова лабораторія системно створює, експериментує, апробує, освоює та зберігає наукові, науково-технічні та соціально значущі нововведення, умови їх забезпечення та впровадження.
1.3.  Лабораторія здійснює свою діяльність в єдиному комплексі освітньої, наукової, науково-технічної, науково-дослідної діяльності ЧДУ імені Петра Могили і підпорядковується завідувачеві кафедри, ректору університету та проректору з наукової роботи.
1.4.  Положення про Лабораторію, зміни і доповнення до нього затверджуються відповідним наказом ректора ЧДУ імені Петра Могили за поданням проректора з наукової роботи та ухвалою Вченої ради.
2. Завдання і функції Лабораторії
2.1.  Організація, координація та проведення наукових досліджень відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт ЧДУ імені Петра Могили та планів кафедри.
2.2.  Створення організаційно-методичних умов для практичного застосування досвіду; розробка технологій впровадження продуктів діяльності Лабораторії.
2.3.  Організація впровадження результатів досліджень і розробок у виробництво та навчальний процес.
2.4.  Організація і проведення науково-технічних та науково-освітніх виставок, семінарів, нарад, конференцій, шкіл, що забезпечує пропагування наукових, науково-технічних і освітніх досягнень ЧДУ імені Петра Могили.
2.5.  Сприяння підвищенню якості підготовки фахівців: бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів та докторантів.
2.6.  Сприяння в організації інформаційно-технічної й рекламно-видавничої діяльності.
2.7.  Виконання інших функцій відповідно до завдань і мети створення Лабораторії.
3. Структура і управління Лабораторією
3.1.  Структура Лабораторії та її зміни затверджуються ректором ЧДУ імені Петра Могили за пропозицією завідувача кафедри.
3.2.  Лабораторію очолює завідувач, який організовує роботу і несе відповідальність за зміст та результати діяльності, підтримує інноваційний пошук науково-педагогічних працівників.
3.3.  Кадровий склад Лабораторії визначається штатним розкладом ЧДУ імені Петра Могили та затверджується наказом ректора університету.
3.4.  До штату працівників Лабораторії входять як основні: завідувач лабораторії, наукові, інженерно-технічні, так і інші працівники. Трудові обов’язки працівників Лабораторії регламентуються відповідними функціональними обов’язками.
3.5.  Викладачі, докторанти, аспіранти, магістранти та студенти залучаються до роботи у складі Лабораторії на умовах трудових договорів відповідно до штатного розпису та/або договорів підряду.
3.6.  Для виконання окремих проектів та впровадження результатів роботи Лабораторія може створювати тимчасові творчі (трудові) колективи на контрактній основі або за трудовими угодами.
3.7.  Лабораторія може організувати роботу із залученням висококваліфікованих консультантів, атестованих наукових та науково-технічних організацій, які працюють за завданням Лабораторії на договірних засадах.
3.8.  Організаційне забезпечення діяльності Лабораторій та координацію їх роботи здійснює проректор з наукової роботи.
4. Фінансове забезпечення діяльності Лабораторії
4.1.  Лабораторія не є юридичною особою і не має самостійного балансу, а у відносинах з юридичними та фізичними особами виступає від імені університету.
4.2.  Фінансування діяльності Лабораторії та її матеріально-технічне забезпечення здійснюється шляхом фінансування із загального та спеціального фондів держбюджету застаттями, передбаченими на наукову діяльність; за рахунок госпрозрахункових робіт; за рахунок добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, спонсорської допомоги, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
4.3.  Лабораторія має право надавати платні послуги відповідно до встановленого в ЧДУ імені Петра Могили порядку.
4.4.  Лабораторія має право на проведення договірних робіт за прямими договорами та міжнародними проектами, грантами відповідно до встановленого в ЧДУ імені Петра Могили порядку.
4.5.  Лабораторія з метою забезпечення своєї діяльності отримує в користування від університету приміщення, сучасне офісне обладнання, інвентар та інше майно, що знаходиться на балансі університету.
4.6.  Лабораторія залучає для виконання своїх завдань обладнання та устаткування організацій, установ, фірм, з якими укладені відповідні договори.
5. Організація діяльності Лабораторії
5.1.  Лабораторія має право:
-  одержувати в установленому порядку всі необхідні для роботи Лабораторії документи університету та його структурних підрозділів;
-  залучати працівників ЧДУ імені Петра Могили до виконання робіт у межах компетенції Лабораторії з оплатою за кошторисом Лабораторії;
-  подавати на розгляд керівництва університету пропозиції щодо вдосконалення діяльності Лабораторії.
5.2.  Обов’язки Лабораторії:
-  визначати стратегічну мету і завдання, спрямовані на досягнення стратегічних цілей соціально-економічного розвитку та визначені загальноуніверситетською стратегією розвитку;
-  визначати теми досліджень, науково-дослідних робіт та план на рік;
-  формувати творчий колектив науковців;
-  брати активну участь у конкурсах та олімпіадах, у тому числі молодих науковців, аспірантів і студентів;
-  розвивати сучасні форми висвітлення діяльності лабораторії, у тому числі засобами веб-середовища;
-  забезпечувати залучення коштів на функціонування Лабораторії.
5.3.  Лабораторія розробляє положення, плани, інструкції та ін., укладає угоди про співпрацю з науковими установами, закладами освіти з проблем дослідження із затвердженням Вченою радою.
5.4.  За результатами діяльності Лабораторії організовується видавництво монографій, навчально-методичних посібників, збірників, рекомендацій, статей, тез, створюється та поповнюється інформаційно-ресурсний банк даних, інформаційно-аналітичне середовище, проводяться науково-методичні заходи.
5.5.  Лабораторія утворюється, реорганізується і ліквідується наказом ректора ЧДУ імені Петра Могили за поданням проректора з наукової роботи та ухвалою Вченої ради.
6. Інформаційне забезпечення діяльності Лабораторії
Напрями наукової діяльності Лабораторії обумовлюються її профілем.
6.1.  Участь та своєчасне оформлення запитів на науково-дослідні роботи, що фінансуються з коштів державного бюджету.
Форма запиту на бюджетне фінансування:
1.  Основна мета діяльності Лабораторії.
2.  Стратегічні цілі і завдання, спрямовані на досягнення стратегічних цілей соціально-економічного розвитку та визначені загальноуніверситетською стратегією розвитку.
3.  Результативні показники, що характеризують діяльність Лабораторії:
–  опубліковані монографії, підручники, навчальні посібники;
–  публікації в наукових виданнях;
–  кількість наукових семінарів і конференцій.
4.  Аналіз результатів, досягнутих унаслідок діяльності в попередній та поточний роки.
6.2.  Щорічне звітування про діяльність Лабораторії та подання плану роботи на затвердження Вченою радою ЧДУ імені Петра Могили:
6.2.1. Структура щорічного звіту і плану діяльності Лабораторії:
1.  Стратегічна ціль діяльності Лабораторії, що реалізує один з аспектів загальноуніверситетської стратегії розвитку:
–  стан;
–  досягнутий рівень та результат;
–  перспектива розвитку.
2.  Завдання, спрямовані на досягнення стратегічних цілей.
3.  Параметри та показники діяльності:
–  наукові звіти з виконаних робіт;
–  впровадження результатів розробок у виробництво, навчальний процес;
–  отримані патенти;
–  опубліковані монографії, підручники, навчальні посібники;
–  публікації в наукових виданнях;
–  кількість наукових семінарів і конференцій.
4.  Склад наукового колективу Лабораторії із залученими студентами, магістрами, аспірантами та докторантами.
5.  Звіт та ініціативні пропозиції до плану фінансування на поточний та наступний календарний роки відповідно до визначених джерел.

6.  Презентаційні матеріали, що висвітлюють досягнутий рівень та основні результати діяльності у формі звіту в паперовому вигляді, презентації засобами мультимедіа.

6.2.2. Форма звіту про науково-дослідну роботу (тему), яку виконує Лабораторія:

1.  Назва роботи (теми), номер державної реєстрації.

2.  Термін виконання.
3.  Виконавці.
4.  Мета і предмет роботи, науковий та практичний результати, на одержання яких була спрямована робота.
5.  Суть процесу дослідження.
6.  Економічний, соціальний чи інший ефект, отриманий або очікуваний від використання результатів роботи.
7.  Кількість одержаних державних та інших премій, захищених докторських і кандидатських дисертацій, дипломних робіт, виданих монографій, підручників, навчальних посібників, опублікованих статей, зроблених наукових доповідей, отриманих патентів, проданих ліцензій тощо.
8.  Кількість студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів, які виконували роботу.
9.  Перелік основних завдань.
10. Основні наукові результати. Розкрити зміст одержаних наукових результатів:
–  теоретичних та експериментальних;
–  відкритих законів, закономірностей, створених методологій або визначених методологічних аспектів, концепцій та доктрин;
–  підходів, методів, наукових методик і засобів, теорій, технологій, моделей тощо.
11. Практична цінність.
12. Цінність результатів для навчально-наукової роботи.
13. Перелік основних наукових публікацій, доповідей на конференціях, семінарах.
14. Основні висновки.
6.3.  Планування і залучення інших джерел фінансування.
6.4.  Презентація здобутків Лабораторії шляхом публікацій у ЗМІ, участі у виставках, конкурсах, створення веб-сторінки та ін.
7. Контроль за діяльністю Лабораторії
7.1.  Керівник Лабораторії подає у грудні щорічний звіт про діяльність Лабораторії та план роботи на засіданні Вченої ради ЧДУ імені Петра Могили.
7.2.  Поточний контроль за діяльністю Лабораторії здійснює завідувач кафедри, проректор з наукової роботи, пропонуючи до розгляду будь-які аспекти роботи Лабораторії на засіданнях ректорату або Вченої ради ЧДУ імені Петра Могили.

Copyright by Mazur © 2025
Хостинг від uCoz