Середа, 05.02.2025, 14:30
Вітаю Вас Гість

Наука в ЧДУ ім. Петра Могили

Меню сайту
Календар
«  Лютий 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ольвійський форум - 2006

Міжнародна науково-практична коференція
"Ольвійський форум 2006: Пріоритети України в геополітичному просторі”
(7-10 червня 2006 р., Ялта)
 
Організатори конференції:
·         Міністерство освіти і науки України
·         Національна академія наук України
·         Головне управління державної служби України
·         Національний університет "Києво-Могилянська акдемія”
·         Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили
 
Мета конференції:
Окреслення основних стратегічних пріоритетів геополітичного розвитку України.
 
Тематика конференції:
 
1.      Секція: Проблеми державотворення: світовий досвід та Україна
·         Історичні аспекти державотворення: досвід та уроки
·         Трансформація політичної системи українського суспільства та зміцнення його демократичних засад
·         Загальні та регіональні виміри соціально-філософських проблем державотворення
·         Проблеми етнополітики і політичного менеджменту
·         Сучасні проблеми законотворчості : теорія і практика
·         Шляхи вдосконалення системи державного управління та підвищення якості підготовки державних службовців
 
2.      Секція: Геополітичні виклики України: ресурси забезпечення соціально-економічного розвитку.
·         Земля як ресурс розвитку
·         Формування людського капіталу
·         Проблеми розвитку бізнесу
·         Інші актуальні аспекти економічного розвитку
 
 
3.      Секція: Екологічний вимір впливу України на геополітичний простір
·         Енергозбереження, альтернативні джерела енергії та утилізація відходів
·         Екологічний моніторинг: проблеми та вдосконалення
 
4.      Секція: Інформаційні технології в контексті розвитку суспільства
·         Суспільство як соціальна система
·         Освіта та сталий розвиток суспільства
·         Інноваційні методи та комп’ютерні технології в процесах розвитку суспільства
·         Математичне моделювання процесів і систем та методи їх дослідження
 
5.      Секція: Пріоритетні завдання мовно-культурної політики України
·         Ідентичність – мова – культура
·         Актуальні проблеми вивчення та викладання іноземних мов в українських університетах
 
 
 
 
Рекомендації
міжнародної науково-практичної конференції
"Ольвійський форум 2006: Пріоритети України в геополітичному просторі”
 
1. Секція: Проблеми державотворення: світовий досвід і Україна
 
Учасники конференції, обговоривши різноманітні аспекти розвитку в сучасному світовому просторі, тенденції та пріоритети інтеграції, головні напрями взаємодії органів державної влади та громадськості у вирішенні проблем вступу України до ряду міжнародних інститутів, головні завдання внутрішньої і зовнішньої політики у сферах державного управління, суспільно-політичного, соціально-економічного та інформаційного розвитку, відзначають:
        Процес становлення сучасної державності українського народу відбувається в умовах інтенсивних процесів інтернаціоналізації та інтеграції світового співтовариства, які суттєво впливають на зовнішньополітичні орієнтації України та внутрішнє політичне життя.
        Сьогодні Україна знаходиться на етапі подолання розбіжностей в громадській думці щодо Євроатлантичної та Східноєвропейської інтеграції.
        Стан та перспективи реалізації стратегічного курсу країни знаходяться у безпосередньому зв’язку з подальшим розвитком суспільно-політичної системи України як демократичної, правової, соціально-орієнтованої держави, вирішення нагальних соціально-економічних проблем суспільства, тенденціями розвитку громадської думки щодо інтеграційних процесів.
За результатами обговорення, з метою більш чіткого усвідомлення реальних і продуктивних шляхів розвитку українського суспільства в сучасному геополітичному просторі, подолання полярних позицій широких кіл громадськості, щодо напрямів його інтеграції, учасники конференції рекомендують:
        підвищити ступінь об’єктивності наукових досліджень щодо оцінки переваг, які несуть Україні її приєднання до Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору;
        забезпечити широкі просвітницькі заходи для населення, спрямовані на ознайомлення широкої громадськості з економічними, соціальними та гуманітарними перспективами інтеграції;
        процес інтеграції повинен відбуватися на основі власних реальних досягнень економічного і духовного зростання, при забезпечення національних інтересів, та має бути підкріплений демократичним вибором населення України.
 
 
 
2. Секція: Геополітичні виклики України: ресурси забезпечення соціально-економічного розвитку
 
Економічні питання інтеграції України у геополітичний простір охоплювало доволі широке коло проблем від суто теоретичних, що стосуються концептуальних засад економічного зростання, до розгляду окремих важелів аспектів даної проблематики, у тому числі секторних і галузевих, маючи на увазі використання ресурсів, піднесення аграрного сектора, формування людського й соціального капіталу, розвиток фінансових відносин, вдосконалення корпоративного управління тощо.
Серед основних стратегічних пріоритетів геополітичного розвитку України було названо:
1.      Створення умов для переходу України до постіндустріальної стадії розвитку суспільства.
2.      Забезпечення інтенсивності економічного зростання через стимулювання внутрішнього попиту, споживчих витрат, а також нагромадження основного капіталу.
3.      Створення цивілізованих суспільних стосунків, заснованих на довірі, чесності, взаємодії, рівності розподілу доходів та соціальній справедливості.
4.      Розвиток земельних відносин на основі вдосконалення теоретико-методологічної бази оцінки земель сільськогосподарського призначення як засобу праці.
5.      Ефективне використання потенціалу експортно орієнтованої економіки.
6.      Включення сучасних концепцій економічної безпеки до контексту оцінки інструментів та методів економічної політики держави.
7.      Реалізація потенціалу фінансово-банківського сектору для розвитку інноваційно-інвестиційної сфери.
8.      Забезпечення умов широкого залучення населення у фінансові відносини, маючи на увазі використання факторів здійснень заощаджень.
9.      Приведення середньої та вищої освіти відповідно до потреб розширеного відтворення робочої сили за європейськими стандартами.
10.   Поглиблення процесів місцевого інституційного, а на основі нього й місцевого економічного розвитку як запорука створення бази стабільного економічного зростання.
 
 
 
3. Секція: Екологічний вимір впливу України на геополітичний простір
 
На засіданні секції заслухано доповіді, що охоплюють широке коло питань, таких як формування регіональної екологічної політики, вплив екологічних проблем на здоров’я людини, питання радіологічної безпеки, екологічна культура як передумова подолання екологічної кризи, окремі питання моніторингу навколишнього середовища та аграрної екології тощо.
У доповідях зазначалося, що екологічна ситуація в Україні за багатьма напрямами залишається напруженою, тоді як наукові дослідження, що ведуться різними установами, не охоплюють усіх аспектів проблеми, а через фінансові негаразди немає глибоких теоретичних опрацювань.
Існують екологічні проблеми і в сусідніх державах, про що, зокрема, доповідали польські вчені. Враховуючи центральноєвропейське розташування України, а також наслідки Чорнобильської катастрофи, акцентовано увагу на значний вплив нашої держави на екологічний вимір геополітичного простору. Для активізації наукової діяльності у вказаному напрямі рекомендовано зосередити увагу перш за все на такому:
        теоретичні розробки в напрямі забезпечення сталого розвитку регіональних соціоекологічних систем;
        пошук практичних ефективних засобів вирішення докальних екологічних проблем у промисловості, агровиробництві, комунальному господарстві;
        обґрунтування нових природозберігаючих рішень в енергетиці, машинобудуванні та інших галузях економіки;
        розробка і використання інноваційних освітньо-наукових технологій з метою різкого підвищення екологічних знань і культури молоді, фахівців і пересічних громадян.
 
 
 
4. Секція: Інформаційні технології в контексті розвитку суспільства
 
За результатами проведених досліджень у доповідях окреслені основні чинники геополітичного розвитку, що прийняті як пріоритети України:
1.      Інформатизація як всеохоплюючий процес, чинник розвитку суспільства.
2.      Інформаційно-комп’ютерні технології як інструментальне забезпечення всеохоплюючого процесу інформатизації.
3.      Математичне моделювання процесів і систем як ефективна форма існування та збереження, накопичення та здобуття нового знання, основний ресурс розвитку ХХІ століття.
4.      Гуманізація та демократизація, фундаменталізація та відтворення наукового потенціалу випереджаючої університетської освіти як інноваційна мета забезпечення сталого розвитку суспільства.
5.      Сталий розвиток як динамічний баланс, рівновага між економічним зростанням та соціальним розвитком при обмеженій нерівномірності розподілу доходів.
6.      Інноваційна функція університетської системи освіти: забезпечення сталого розвитку цивілізації.
 
 
 
5. Секція: Пріоритетні завдання мовно-культурної політики України
 
1.      Спряння розвитку інтердисциплінарних підходів, які поєднують сучасні герменевтичні практики, спрямовані на кампаративне вивчення різноманітних класових, групових, національних, ґендерних ідентичностей, оскільки саме через них відбувається позиціонування України у світі.
2.      Розширення географічного ареалу мовних і літературних явищ, що дало б змогу відійти від традиційного для української гуманітаристики євроцентризму та вивчити мехінізми визначення геополітичних і національних інтересів засобами культури у глобальному масштабі.
3.      Зосередження уваги на дослідженні форм репрезентації образів різних національностей у мовах і літературах, зробивши окремий акцент на образі українця в різних культурах світу.
4.      Пошук ефективних форм нарації української національної ідентичності в сучасному світі.
5.      Звертати увагу на конфліктний потенціал мовних та культурних політик у багатокультурних просторах.

Copyright by Mazur © 2025
Хостинг від uCoz